TheVampireDiariesRPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dům Mikaelson

+19
Maddox
Erik Dixon
Sara Evans
Hayley Marshall
Emmalyn Cohan
Katie Dellaney
Tyler Lockwood
Oliver Green
Enzo
Lexi Branson
Esther Mikaelson
Klaus Mikaelson
Rose Salvatore
Stefan Salvatore
Finn Mikaelson
Elijah Mikaelson
Kol Mikaelson
Rebekah Mikaelson
Admin
23 posters

Strana 2 z 40 Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next

Goto down

Dům Mikaelson  - Stránka 2 Empty Re: Dům Mikaelson

Příspěvek pro Finn Mikaelson Wed Oct 15, 2014 5:53 pm

*Zaslechne schodiště a vydá se k němu, nejdřív uslyší Kola a ušklíbne se, vzápětí je i uvidí a pousměje se zlehka na Elijaha.* I ty buď zdráv, bratře. *Kývne způsobně hlavou a očima přelétne na Kola.* Kole... *Znovu lehce kývne na pozdrav.* To je setkání. *Udržuje si stále kamenný výraz ve tváři až na lehkce zvednutý koutek.*
Finn Mikaelson
Finn Mikaelson

Poèet pøíspìvkù : 93
Join date : 13. 10. 14

Návrat nahoru Goto down

Dům Mikaelson  - Stránka 2 Empty Re: Dům Mikaelson

Příspěvek pro Kol Mikaelson Wed Oct 15, 2014 5:54 pm

*Ušklíbl se a pokrčil rameny.* Taky tě zdravím Elijahu. *S ironii ve tváři obešel svého bratra a postavil se vedle něj. Pousmál se a když uslyšel dálší kroky pozvedl obočí a sledoval kdo příjde. Po té co se před němi objevil Finn uchechtl se.* Myslel jsem že budeš následovat matku když jsi pořád s ní Finne. *Povýšeně se na něj podíval a ruce znovu založil na prsou.* Jaké to překvapení bratře. *Pověděl s jistou ironii v hlase protože Finna nikdy neměl rád právě kvůli tomu že vždy opovrhoval svým druhem a pokaždé se snažil objetovat aby našel klid a nemusel procházet věčnou hanbou.*
Kol Mikaelson
Kol Mikaelson

Poèet pøíspìvkù : 504
Join date : 05. 08. 14

Návrat nahoru Goto down

Dům Mikaelson  - Stránka 2 Empty Re: Dům Mikaelson

Příspěvek pro Finn Mikaelson Wed Oct 15, 2014 6:37 pm

*Přeměří si Kola přimhouřenýma očima a taky si založí ruce na prsou.* Jak víš, že matka tady někde není? *Zvedne koutek v náznaku úsměvu.* Už tě přestalo bavit jezdit po světě a hrát si na krvavou bestii, která využívá ženy? *Zvedne lehce obočí a spustí ruce podél těla.Dál už nemá potřebu mluvit. Na jeho vkus řekl až moc.*
Finn Mikaelson
Finn Mikaelson

Poèet pøíspìvkù : 93
Join date : 13. 10. 14

Návrat nahoru Goto down

Dům Mikaelson  - Stránka 2 Empty Re: Dům Mikaelson

Příspěvek pro Elijah Mikaelson Wed Oct 15, 2014 6:44 pm

Zda se hodláte opět haštrkovat, tak beze mne. *Poví jim s neutrálním výrazem ve tváři, jako vždy a přejede pohledem po obličejích obou těchto jehou dvou bratrů. Avšak, po zdrží se očima na tváři Finna, při vyslovené otázce jen pozvedne obočí, které poté hned zase 'spadne' dolů.* Matka plánuje příjezd?
Elijah Mikaelson
Elijah Mikaelson

Poèet pøíspìvkù : 36
Join date : 05. 08. 14
Location : Mystic Falls,Virginia

Návrat nahoru Goto down

Dům Mikaelson  - Stránka 2 Empty Re: Dům Mikaelson

Příspěvek pro Kol Mikaelson Wed Oct 15, 2014 6:50 pm

*Probodne Finna ostrým pohledem.* Kde jsi jí nechal Finne? *Popýchne ho a povýšeně se na něj podívá.* Nikde jsem naší matku neviděl. *Nakrčí čelo a zamračí se.* Víš, Finne. *Polkne a rozejde se k němu.* Tvůj problém je... *Postaví se před něj a dloubne mu do ramena.* že jsi pořád upjatý. *Otočí hlavu k Elijahovi a letmo se mu podívá do očí. Po té se narovná a udělá krok v zad.* Nepleť si mě s Klausem, nezabíjím každého který nesplní má očekávání. *Pokrčí rameny a prohrábne si vlasy.*
Kol Mikaelson
Kol Mikaelson

Poèet pøíspìvkù : 504
Join date : 05. 08. 14

Návrat nahoru Goto down

Dům Mikaelson  - Stránka 2 Empty Re: Dům Mikaelson

Příspěvek pro Finn Mikaelson Wed Oct 15, 2014 7:00 pm

Dočkejte času.... *Podotkne a vydá se pomalým krokem do kuchyně. Ví, že matka dorazí. Cítí to. Je to jako spojení mezi ním a jí. Pousměje se zlehka a v salónku si nalije decentně bourbon do sklenice. Smoči ve sklenici rty a otočí se k Elijahovi a Kolovi.* Jinak se s nikým nehandrkuji a tobě Kole... Nemám co říct. Jsem upjatý, ale taky ctím nějaké zásady. Nejsem jako nějaký rebel. *Podotkne znechuceně a opět usrkne ze sklenice, kterou odloží.* Když mě omluvíte, zabral bych si nějaký pokoj.
Finn Mikaelson
Finn Mikaelson

Poèet pøíspìvkù : 93
Join date : 13. 10. 14

Návrat nahoru Goto down

Dům Mikaelson  - Stránka 2 Empty Re: Dům Mikaelson

Příspěvek pro Kol Mikaelson Wed Oct 15, 2014 7:07 pm

*Protočí panenkama nad svým bratrem a rozejde se za ním.* Oblíbený synáček který nemá rád svůj druh. *Nakloní hlavu na věnuje Finnovi dálší ostrý pohled.* Měl bych ti připomenout bratře že jsi stejný jako my. *Pozvedne obočí a zastaví se u gauče.* Nemáš matku poblíž proto jsi tak nesnesitelný *Posadí se na kraj onoho gauče a ruce si položí na kolena.*
Kol Mikaelson
Kol Mikaelson

Poèet pøíspìvkù : 504
Join date : 05. 08. 14

Návrat nahoru Goto down

Dům Mikaelson  - Stránka 2 Empty Re: Dům Mikaelson

Příspěvek pro Finn Mikaelson Wed Oct 15, 2014 7:12 pm

*Podívá se na Kola se shovívavým úsměvem.* Pleteš se. Nejsem stejný jako vy. *Podívá se na Elijaha. Jeho by samozřejmě vynechal. Nikdy se nechoval jako vrah. Svým způsobem si ho vážil za jeho moudrost a rozvážnost. Sjede pohledem zpátky na Kola.* Já totiž nezabíjím. *Sykne tišše a přimhouří oči.* Stýská se ti po matce? *Podívá se mu bez výrazu do očí.* Všichni se dočkáte.
Finn Mikaelson
Finn Mikaelson

Poèet pøíspìvkù : 93
Join date : 13. 10. 14

Návrat nahoru Goto down

Dům Mikaelson  - Stránka 2 Empty Re: Dům Mikaelson

Příspěvek pro Elijah Mikaelson Wed Oct 15, 2014 7:16 pm

*O něco zvedne ruku a poposune rukáv saka, aby se podíval na své hodinky, načež se podíval na ty dva.*Je mi líto, bratři, že vaše sbližování budu muset tak náhle opustit. Avšak, uvidíme se snad zítra ráno. Přeji Vám oboum dobrou noc. *Bratrsky se na ně pousměje, načež kolem obou dvou projde a míří si to ke dveřím, ze kterých výjde. U.R. se přesune do Gilbertovic domu, kde už byl několikrát pozván.*
Elijah Mikaelson
Elijah Mikaelson

Poèet pøíspìvkù : 36
Join date : 05. 08. 14
Location : Mystic Falls,Virginia

Návrat nahoru Goto down

Dům Mikaelson  - Stránka 2 Empty Re: Dům Mikaelson

Příspěvek pro Kol Mikaelson Wed Oct 15, 2014 7:21 pm

Jistě Finne, ty trpíš hlady protože máš odpor k naší přirozenosti. *Ušklíbne se a podívá se na Elijaha.* Pozdravuj Klause Elijahu. *S výsměchem se mu podívá do obličeje a poté svůj pohled upře na Finna.* Naše matka je přesně to co mi chybělo. *Uchechtne se a nakrčí čelo při čemž otevře pusu jako kdyby chtěl ještě něco říct ale rozmyslí si to a polkne.*
Kol Mikaelson
Kol Mikaelson

Poèet pøíspìvkù : 504
Join date : 05. 08. 14

Návrat nahoru Goto down

Dům Mikaelson  - Stránka 2 Empty Re: Dům Mikaelson

Příspěvek pro Finn Mikaelson Wed Oct 15, 2014 7:27 pm

*Jeho poznámku ohledně hladu nechá bez komentáře a nasucho polkne.* Dobrou, bratře. *Pokyne Elijahovi hlavou a sleduje ho chvíli, jak odchází. Pak si dá ruce do kapec a vrátí se očima ke Kolovi. Sjede ho od hlavy po paty a zpátky a jemně se ušklíbne.* Matka bude zajisté ráda, až jí řekneš, jak ti chyběla. *Pousměje se.* Ještě máš nějakou vtipnou poznámku v rukávě, nebo ses vyčerpal, když jsi zase sklapl? *Rozšíří oči a zvedne obočí.*
Finn Mikaelson
Finn Mikaelson

Poèet pøíspìvkù : 93
Join date : 13. 10. 14

Návrat nahoru Goto down

Dům Mikaelson  - Stránka 2 Empty Re: Dům Mikaelson

Příspěvek pro Kol Mikaelson Wed Oct 15, 2014 7:33 pm

*Zcela se zamyslí a proto Finna ignoruje, po chvíli zamrká a zvedne se z Gauče.* Už se na ní těším. *Promne si bradu a letmo přejede pohledem po Finnovi.* Pořád mám co říct Bratře. *Pousměje se a rozejde se ke stolku s alkoholem, bez váhání sáhne po láhvi s whiskey a otočí hlavu k němu.*Dáš si sklenku Finne? *Vřele se pousměje a odšroubuje vrh oné láhve.* Potřebuješ se uvolnit. *Přišoupne k sobě křišťálovou sklenici a nalije si do ní onu drahou tekutinu.*


Naposledy upravil Kol Mikaelson dne Wed Oct 15, 2014 7:39 pm, celkově upraveno 1 krát
Kol Mikaelson
Kol Mikaelson

Poèet pøíspìvkù : 504
Join date : 05. 08. 14

Návrat nahoru Goto down

Dům Mikaelson  - Stránka 2 Empty Re: Dům Mikaelson

Příspěvek pro Finn Mikaelson Wed Oct 15, 2014 7:39 pm

*Jen mu přikývne a sleduje ho, kam má namířeno, když se ho zeptá na skleničku, zvedne obočí a lehce přikývne.* Dám si. Děkuji. *Zvedne koutek a sleduje ho jak nalévá alkohol.* Myslím, že jsem uvolněný dost. Mimochodem.... Rebekah je tu taky? *Podívá se na něj a obhlédne pokoj. Nikoho dalšího v domě neslyší.* A Niklaus? *Vysloví jeho jméno stejne pohrdavě, jako by to udělal jejich otec.*
Finn Mikaelson
Finn Mikaelson

Poèet pøíspìvkù : 93
Join date : 13. 10. 14

Návrat nahoru Goto down

Dům Mikaelson  - Stránka 2 Empty Re: Dům Mikaelson

Příspěvek pro Kol Mikaelson Wed Oct 15, 2014 7:56 pm

*Pousměje se a natáhne ruku k nové, čisté sklenici. Uchopí jí lehce do ruky a nalije do ní onu tekutinu.* Rebeka? je v pokoji. *Otočí se k Finnovi a ušklíbne se.* Klause jsem neviděl. *Pokrčí rameny a rozejde se k k němu.* Jistě zase skončíš s dýkou v hrudi když tě uvidí, stále hrozí dýkami. *Natáhne ruku a podá mu skleničku.* Mimochodem. *nadechne se a otočí se zpátky k barovému stolečku.* Pořád za tebou běhá Sage jako pes? *Uchechtne se a rozejde se zpátky k alkoholu. Sáhne po své skleničce a i sní se vrátí ke gauči, usadí se na něj a nohu přehodí přes druhou.*
Kol Mikaelson
Kol Mikaelson

Poèet pøíspìvkù : 504
Join date : 05. 08. 14

Návrat nahoru Goto down

Dům Mikaelson  - Stránka 2 Empty Re: Dům Mikaelson

Příspěvek pro Finn Mikaelson Wed Oct 15, 2014 8:15 pm

*Ušklíbne se. Klaus a jeho dýky.* Jistě nebudu jediný, koho se pokusí zavřít zpátky do rakve. *Usměje se ironicky a vezme si od Kola sklenku s whiskey.* Díky. *Hlesne a zpozorní, napřímí se když z Kola vypadne jeho ''mimochodem'' a přimhouří oči. Využije svojí u.r., ačkoliv všechno spojené s upírstvím z duše nenávidí a skloní se nad něj. Opře si dlaně za jeho zády.* O Sage jsem díky Niklausovi přišel a nikdy.... NIKDY... za mnou neběhala jako pejsek. *Zasyčí mu zblízka do obličeje, naskočí mu žíla na spánku. Pak se narovná a upraví si košili a prohrábne vlasy.* Nikdy se nenaučíš jednat se ženami. *Pronese pohrdavě.*
Finn Mikaelson
Finn Mikaelson

Poèet pøíspìvkù : 93
Join date : 13. 10. 14

Návrat nahoru Goto down

Dům Mikaelson  - Stránka 2 Empty Re: Dům Mikaelson

Příspěvek pro Kol Mikaelson Wed Oct 15, 2014 8:40 pm

*Nakrčí čelo a ušklíbne se.* Mě má Klaus rád. *Pozvedne obočí když k němu Finn přistoupí.* Uznej to Finne, běhala za tebou jako pes. *Vysměje se mu takřka do obličeje. Po té přitáhne skleničku k ústům a napije se.* Ženy jsou stejné, na jednu noc ovšem dobré. *Prohlásí hrdě a skleničku odloží vedle sebe na menší stolík který slouží jako odkládadlo pro Elijahove deníky nebo knihy.*
Kol Mikaelson
Kol Mikaelson

Poèet pøíspìvkù : 504
Join date : 05. 08. 14

Návrat nahoru Goto down

Dům Mikaelson  - Stránka 2 Empty Re: Dům Mikaelson

Příspěvek pro Finn Mikaelson Wed Oct 15, 2014 8:46 pm

Klaus má rád sebe. Ty jsi jen jeho hračička. Stejně jako všichni. *Ošklíbne se.* Lituji tě, že nemáš šanci z tohoto vyrůst. *Pronese a dojde si pro svůj kufr.* Sage a já jsme byli pár. Miloval jsem jí a ona mě. To je velký rozdíl. *Odkašle si a vydá se po schodech vyhledat nějaký pokoj.*
Finn Mikaelson
Finn Mikaelson

Poèet pøíspìvkù : 93
Join date : 13. 10. 14

Návrat nahoru Goto down

Dům Mikaelson  - Stránka 2 Empty Re: Dům Mikaelson

Příspěvek pro Kol Mikaelson Wed Oct 15, 2014 8:58 pm

*Po té co Finn domluví, ušklíbne se a u.r se zvedne.* Ale,ale.. kampak Finne? snad už se semnou nenudíš. *Pronese vážně.* Pokud hledáš vhodný pokoj kde by jsi usadil své prosté já vem si pokoj Klause. Jistě bude potěšen až svého bratra uvidí ve svém pokoji. *Uchechtne se a vydá se za ní. U schodu se zastaví a opře se rukou o zábradlí.* Ach ano Sage, asi jí najdu a urvu jí tu její hlavu. *Podívá se směrem k bratrovi a dlouze se usměje.*
Kol Mikaelson
Kol Mikaelson

Poèet pøíspìvkù : 504
Join date : 05. 08. 14

Návrat nahoru Goto down

Dům Mikaelson  - Stránka 2 Empty Re: Dům Mikaelson

Příspěvek pro Finn Mikaelson Wed Oct 15, 2014 9:03 pm

*Přivře oči a spolkne odpověď, kterou Kolovi chtěl říct na jeho poznámku o nudě. Pokračuje dál a když se před ním zastaví na schodech, povzdychne si.* Když ho máš tak rád, Kole. Vezmi si jeho pokoj ty. Můžeš se k němu při spaní tulit. *Ušklíbne se. Jeho poslední věta ho rozběsní. Na spáncích mu vyběhnou žíly a chytne Kola pod krkem.* Nemluv o ní! *Zasyčí a mrští s Kolem přes halu.Aniž by se otočil, vyběhne schody i s kufrem. Je si vědom, že mu to Kol nedaruje. Upraví si košili a opět nasadí klidný výraz.*
Finn Mikaelson
Finn Mikaelson

Poèet pøíspìvkù : 93
Join date : 13. 10. 14

Návrat nahoru Goto down

Dům Mikaelson  - Stránka 2 Empty Re: Dům Mikaelson

Příspěvek pro Kol Mikaelson Wed Oct 15, 2014 9:14 pm

*Ušklíbne se při jeho poznámce, něco takového by od Finna nečekal.* Páni, ty máš smysl pro humor? rychle se učíš. *Rýpne si do něj a udělá krok vpřed, stoupne si na první schod a znovu se podívá na svého bratra. Než se nadá je u něj Finn.* Pán se zlobí *Zachropní a znovu se mu vysměje do obličeje, nadechne se protože chce něco říct ale už to nestihne neboť dopadne na zem. U.r se zvedne a narovná se.* Finne, Finne, po tomhle její hlavu zabalím a pošlu ti jí poštou. *Zařve směrem k němu a u.r stojí u něj. Podívá se mu dlouze a pronikavě do očí a po té ho chytne za košili a u.r ho odhodí.* Je neslušnÉ strkat do mladších sourozenců. *Narovná se a otočí se k odchodu, projde přes prah pokoje a zamíří zpátky do salónku vychutnat si zbylou whiskey která teplá na odkládácím stolku.*
Kol Mikaelson
Kol Mikaelson

Poèet pøíspìvkù : 504
Join date : 05. 08. 14

Návrat nahoru Goto down

Dům Mikaelson  - Stránka 2 Empty Re: Dům Mikaelson

Příspěvek pro Finn Mikaelson Wed Oct 15, 2014 9:23 pm

Máš jen plnou pusu řečí a když dojde na činy, schováš se za Klausovu ''sukni''. *Ošklíbne se, když se za ním u.r. přemístí. Jak ho odhodí, dopadne na podlahu a hned se začne sbírat s úsměvem ze země.* A to říkáš ty mně? *Zavolá za ním, když odejde znovu do salónku. Je rozčilený, ale snaží se to rozdýchat. Nakonec si ohrne rukávy u košile, za rovná je a sejde za ním dolů do salónku.* Nemáš tu Klause, tak do mě jen strčíš, jako někde na pískovišti a utíkáš? *Zvedne obočí.* Možná bych měl ušetřit rodičům práci a jednoho z nás odstranit hned. *Přimhouří oči, u.r. ho srazí na zem, obličejem k zemi a klekne si na něj.* Nepotkal jsi tady někde kolík z bílého dubu?
Finn Mikaelson
Finn Mikaelson

Poèet pøíspìvkù : 93
Join date : 13. 10. 14

Návrat nahoru Goto down

Dům Mikaelson  - Stránka 2 Empty Re: Dům Mikaelson

Příspěvek pro Kol Mikaelson Wed Oct 15, 2014 9:31 pm

*Cestou si natáhne tričko a dál pokračuje v chůzi, sejde schody a zavrtí nad Finnovou poznámkou hlavou. Než se stačí otočit nebo zareaovat leží na zemi.* Jsi ubohý Finne. *Zamumlá do země skoro neslyšitelně a snaží se z jeho spáru vymanit, škubne sebou ale marně. Při jeho stupidní otázce se uchechtne.* Běhá po domě, nebo počkat? možná ho má Rebeka ale ta tě nesnáší stejně jako já. *Silou sebou škubne a tím ze sebe Finna setřásne.* Nebo dřív odstraním já tebe. *Zamračí se a zvedne se.* Klause nepotřebuji. *Podívá se mu do očí a pousměje se.* Neschovámám se za Klausem tak jako ty za naší matkou. *Promne si bradu a sehne se k němu.* Jsi ubožák Finne. *Zašeptá těsne u jeho obličeje a pak se zase narovná a bez váhání se rozejde do salónku.*
Kol Mikaelson
Kol Mikaelson

Poèet pøíspìvkù : 504
Join date : 05. 08. 14

Návrat nahoru Goto down

Dům Mikaelson  - Stránka 2 Empty Re: Dům Mikaelson

Příspěvek pro Finn Mikaelson Wed Oct 15, 2014 9:35 pm

*Po tom co ho setřese by mu nejradši jednu vrazil. Udrží se ale do doby, než od něj odchází, jak leží na zemi, sahne mu po noze a šubne s ním, takže sebou Kol opět práskne na zem.* Jediný ubožák jsi tu ty. *Zavrčí a dá mu pohlavek. Vstane, upraví se a dojde do salónku.*
Finn Mikaelson
Finn Mikaelson

Poèet pøíspìvkù : 93
Join date : 13. 10. 14

Návrat nahoru Goto down

Dům Mikaelson  - Stránka 2 Empty Re: Dům Mikaelson

Příspěvek pro Kol Mikaelson Wed Oct 15, 2014 9:42 pm

*Namyšleně pokračuje dál ale v tom upadne díky Finna na zem, praští sebou na podlahu a zamračí se.* To ti vrátím Fi *Nedořekne to protože dostane pohlavek jako malé dítě, u.r se zvedne a rozejde se za ním.* Možná jsi starší ale já jsem rychlejší. *Rozhlédne se po místnosti a u.r se přesune k dřevěné židličce. Popadne jí do ruky a zlomí jí nohu, onu nohu předělá do druhé ruky a Rozbitou židličku odhodí na zem. Kůl si prohlédne a pousměje se* Ideální. *Zamručí si pro sebe a u.r před Finnem. Zlostně se mu podívá do očí a kůl mu bodne těsně pod srdce.* Přístě si pamatuj, drahý bratře že semnou si nemáš zahrávat. *Ušklíbne se a otočí se ke stolečku s nedopitou whiskey, sehne se pro ní a dopije obsah. Prázdnou skleničku hodí do stěny a u.r zmizí ve svém pokoji. Zavře za sebou dveře a upířím sluchem se zaposlouchá, je zvědav na dálší Finnuv krok.*
Kol Mikaelson
Kol Mikaelson

Poèet pøíspìvkù : 504
Join date : 05. 08. 14

Návrat nahoru Goto down

Dům Mikaelson  - Stránka 2 Empty Re: Dům Mikaelson

Příspěvek pro Finn Mikaelson Wed Oct 15, 2014 10:06 pm

*Věděl, že ho Kola rozčílí, ale že na něj vezme kůl nepředpokládal, vydechne, když ho do něj zarazí a potlačí výkřik.* Ty..... *Zasyčí. Nestihne nic doříct, protože Kol zmizí ve svém pokoji.Ztěžka vydýchává a vytáhne ze sebe kůl. Podívá se na svojí zničenou košili a ušklíbne se. Vystoupá schody nahoru a po sluchu najde Kolův pokoj, za kterým ho slyší funět.* Kolíčku..... *Pousměje se a rozrazí dveře. U.r. ho chytí pod krkem a přemístí se s ním ke zdi. Protočí oči, protože u.r. prostě nenáviděl. Ulomí nohu od stolu a přišpendlí ho ke zdi jednou ranou do břicha.* Dobrou noc.... Hošánku. *Zmizí u.r. pro svůj kufr a do volného pokoje, kde se usadí na postel.*
Finn Mikaelson
Finn Mikaelson

Poèet pøíspìvkù : 93
Join date : 13. 10. 14

Návrat nahoru Goto down

Dům Mikaelson  - Stránka 2 Empty Re: Dům Mikaelson

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 40 Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru